با هدف توسعه شاخه های مختلف زمین‌شناسی نفت؛
مناطق نفت خیز میزبان سی و دومین گردهمایی علوم زمین کشور شد

1392/11/21 دوشنبه

سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین المللی تخصصی علوم زمین با رویکرد زمین شناسی نفت ٢٧ و ٢٨ بهمن امسال در اهواز برگزار می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی متخصصان جوان صنعت نفت(javanan.mop.ir)؛ مهندس فرخ ناصری کریموند معاون زمین‌شناسی گسترشی مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در این باره گفت: ٢٠٠ مقاله به دبیرخانه این گردهمایی ارسال شد که بر اساس امتیاز داوران علمی، ٣٠ مقاله به صورت سخنرانی و ٧٠ مقاله به صورت پوستر پذیرفته شده است.

فرخ ناصری کریموند افزود: موضوع این مقاله ها مرتبط با شاخه های مختلف زمین‌شناسی نفت از جمله، مدل سازی و مطالعات زمین شناسی مخازن، ژئوشیمی، ژئوفیزیک، ژئومکانیک، حفاری، ارزیابی پتروفیزیکی، مهندسی نفت، زمین شناسی ساختمانی و نمودارهای تصویرگر، پوش سنگ، زیست محیطی نفت، چینه شناسی تحت الارضی، سکانس استراتیگرافی، الکتروفاسیس و تعیین گونه های سنگی است.

وی ادامه داد: داوری اولیه این مقاله ها دی ماه در سازمان زمین شناسی کشور در تهران برگزار شده بود و مرحله پایانی و جمع بندی داوری ١٢ بهمن ماه با حضور نمایندگانی از سازمان زمین شناسی کشور، مرکز زمین شناسی منطقه جنوب باختری کشور- اهواز، دانشگاه شهید چمران و معاونت زمین شناسی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در اهواز انجام شد.

 ناصری کریموند یادآور شد: روز نخست همایش به سخنرانی و ارائه مقالات اختصاص دارد و در روز دوم ٦ کارگاه آموزشی و ٢ بازدید صحرایی در ارتباط با زمین شناسی نفت برگزار می شود.

معاون زمین‌شناسی گسترشی مدیر امور فنی گسترشی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب هدف از برپایی این گردهمایی را افزایش تعامل میان کارشناسان صنعت نفت و پژوهشگران مراکز علمی عنوان کرد و افزود: این شرکت آمادگی دارد، سال های آینده نیز میزبان این گردهمایی باشد.

رییس مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه جنوب باختری کشور (اهواز) گفت: گردهمایی علوم زمین از سال ١٣٦٠ تا کنون هر سال از سوی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در تهران برگزار می شد که امسال به صورت تخصصی علاوه بر تهران، در ١٢ استان از جمله خوزستان برگزار خواهد شد.

علی اژدری تصریح کرد: ملاک برگزاری گردهمایی تخصصی علوم زمین در هر استان متناسب با استعدادها و قابلیت های زمین شناسی آن استان است و با توجه به این که استان خوزستان قطب تولید نفت کشور است، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به عنوان برگزار کننده سی و دومین گردهمایی علوم زمین با رویکرد زمین شناسی نفت انتخاب شد.

بر پایه این گزارش، در برپایی این گردهمایی علاوه بر سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه شهید چمران اهواز مشارکت دارند.

بيشترحدیث

قال امیرالمومنین علیه السلام: "إذَا احتَجتَ إِلَى المَشوَرَةِ فى أَمرٍ قَد طَرَأَ عَلَیكَ، فَاستَبدِهِ بِبِدايَةِ الشُّبّانِ، فَإِنَّهُم أَحَدُّ أَذهانا وَأَسرَعُ حَدسا، ثُمَّ رُدَّهُ بَعدَ ذلِكَ إلى رَىِ الكُهولِ وَالشُیوخِ لِيَستَعقِبوهُ وَيُحسِنُوا، الاِختیارَ لَهُ فَإِنَّ تَجرِبَتَهُم أَکثَرُ"

امام علی (ع) می فرمایند: "هنگامى که در پیش آمدى احتیاج به مشورت داشتى ابتدا به جوانان مراجعه نما زیرا که آنان ذهنى تیزتر و حدسى سریع تر دارند سپس (نتیجه) آن را به نظر بزرگسالان و پیران برسان تا پیگیرى نموده، عاقبت آن را بسنجند و راه بهتر را انتخاب کنند زیرا تجربه آنان بیشتر است."

منبع: شرح نهج البلاغه ابن ابى الحدید ، ج 20، ص 337، ح 866كوچك يا بزرگ كردن بخش :.شهدای صنعت نفت
 
وزیر شهید : محمد جواد تندگویان

سن در هنگام شهادت: حدود 31 سال
محل تولد: محله خانی آباد جنوب تهران
تعداد فرزندان : یک پسر و دو دختر
تاریخ ورود به دانشکده نفت آبادان: مهر 1354
تحصیلات:  کارشناسی ارشد مدیریت
تاریخ تولد: 26 خرداد 1329
تاریخ اسارت: 9 آبان 1359
تاریخ شهادت :
نامعلوم 
محل شهادت : زندانهای حزب بعث عراق