پنجشنبه 29 فروردین 1392 شرکت نفت مناطق مرکزی ایران


کانون تفکر جوانان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

الف)‌ مسئول کانون تفکر جوانان شرکت:


مهندس مهدی بحرینی

آقای مهندس مهدی بحرینی، فوق لیسانس مهندسی نفت و رئیس پژوهش و توسعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران می باشد که با حفظ سمت و با حکم مدیرعامل این شرکت، بعنوان "مسئول کانون تفکر جوانان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران" فعالیت می نماید.


ب) معرفی شرکت:
شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به عنوان یکی ازپنج شرکت اصلی تولیدی درساختار شرکت ملی نفت ایران می باشدکه از سال 1378 تأسیس شده است. این شرکت مسئولیت بهره برداری 45 میدان گازی و 24 میدان نفتی و 2 میدان نفتی-گازی (مند و ویزنهار) (مجموعاً 71 میدان) در 11 استان کشور را بر عهده دارد که هم اکنون 9 میدان نفتی و 14 میدان گازی از این میادین درنه (9) استان کشور در مدار تولید قرار دارند. و تا پایان برنامه چشم انداز به 89 میدان در 19 استان افزایش خواهد یافت.
گستردگی حوزه جغرافیایی فعالیتهای این شرکت موجب شد تا برای سرعت بخشیدن به اجرای طرحها و برنامه های مرتبط با توسعه میادین جدید و افزایش تولید میادین تحت بهره برداری شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مسئولیت بهره برداری از میادین نفت و گاز را به سه شرکت تابعه واگذار کند. شرکت های زیر مجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران شامل 
شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب، شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق و شرکت بهره برداری نفت و گاز زاکرس جنوبی می باشد. ‌د) ارتباط مستقیم با مسئول کانون تفکر شرکت:
تلفن مستقیم :
پست الکترونیک: m.bahreini@icofc.ir

آقای مهندس مهدی بحرینی، فوق لیسانس مهندسی نفت و رئیس پژوهش و توسعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران می باشد که با حفظ سمت و با حکم مدیرعامل این شرکت، بعنوان "مسئول کانون تفکر جوانان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران" فعالیت می نماید.

حدیث

قال امیرالمومنین علیه السلام: "إذَا احتَجتَ إِلَى المَشوَرَةِ فى أَمرٍ قَد طَرَأَ عَلَیكَ، فَاستَبدِهِ بِبِدايَةِ الشُّبّانِ، فَإِنَّهُم أَحَدُّ أَذهانا وَأَسرَعُ حَدسا، ثُمَّ رُدَّهُ بَعدَ ذلِكَ إلى رَىِ الكُهولِ وَالشُیوخِ لِيَستَعقِبوهُ وَيُحسِنُوا، الاِختیارَ لَهُ فَإِنَّ تَجرِبَتَهُم أَکثَرُ"

امام علی (ع) می فرمایند: "هنگامى که در پیش آمدى احتیاج به مشورت داشتى ابتدا به جوانان مراجعه نما زیرا که آنان ذهنى تیزتر و حدسى سریع تر دارند سپس (نتیجه) آن را به نظر بزرگسالان و پیران برسان تا پیگیرى نموده، عاقبت آن را بسنجند و راه بهتر را انتخاب کنند زیرا تجربه آنان بیشتر است."

منبع: شرح نهج البلاغه ابن ابى الحدید ، ج 20، ص 337، ح 866كوچك يا بزرگ كردن بخش :.شهدای صنعت نفت
 
وزیر شهید : محمد جواد تندگویان

سن در هنگام شهادت: حدود 31 سال
محل تولد: محله خانی آباد جنوب تهران
تعداد فرزندان : یک پسر و دو دختر
تاریخ ورود به دانشکده نفت آبادان: مهر 1354
تحصیلات:  کارشناسی ارشد مدیریت
تاریخ تولد: 26 خرداد 1329
تاریخ اسارت: 9 آبان 1359
تاریخ شهادت :
نامعلوم 
محل شهادت : زندانهای حزب بعث عراق