چهارشنبه 6 دی 1391 شرکت نفت و گاز پارس


کانون تفکر جوانان شرکت نفت و گاز پارس

الف)‌ مسئول کانون تفکر جوانان شرکت:


مهندس علی سلمانی پور

آقای مهندس علی سلمانی پور، فوق لیسانس مهندسی نفت و سرپرست آموزش شرکت نفت و گاز پارس می باشد که با حفظ سمت و با حکم مدیرعامل این شرکت، بعنوان "مسئول کانون تفکر جوانان شرکت نفت و گاز پارس" فعالیت می نماید.

ب) معرفی شرکت:
شرکت‌ نفت‌ و گاز پارس‌ به‌ عنوان‌ یکی‌ از شرکتهای‌ زیرمجموعه‌ شرکت‌ ملی‌ نفت‌ ایران‌ در اول دیماه‌ 1377 تأسیس‌ گردید. این‌ شرکت‌ مسئولیت‌ توسعه‌ کلیه‌ فازهای‌ میدان‌ گازی‌ پارس‌ جنوبی‌ و توسعه‌ میدان‌ های گازی‌ پارس‌ شمالی‌، گلشن‌ و فردوسی‌ و همچنین توسعه لایه نفتی پارس جنوبی را در آب های خلیج فارس دارا می‌باشد .

ج) ضرورت تشکیل و ماموریت های کانون تفکر جوانان شرکت:
تعامل سازنده نخبگان علمی و نخبگان اجرایی و همدلی و همسویی آنان پیش نیاز خلق سازمان یادگیرنده، ارتقای خلاقیت و نوآوری گروهی،توسعه کار تیمی و پروژه محور،دستیابی به استاندارها ، شاخصها و عملکرد برتر و تراز جهانی در حوزه تولید و توسعه میادین بویژه ارتقای مدیریت و نظام اجرای طرحها و پروژه های شرکت و در نهایت زمینه ساز اعتلای روز افزون صنعت نفت و تسریع در روند رشد و توسعه پایدار و درون زای ملی است.
اهم وظایف مشاور جوان شرکت تعامل سازنده و ارتباط اثر بخش با کارکنان بویژه کارکنان جوان و نخبگان علمی و اجرایی، تسهیل و تسریع در اطلاع رسانی ، جمع آوری، پردازش و ارایه ایده ها و پیشنهاد ها ، مشارکت فراگیر در کانون تفکر شرکت و نقش آفرینی اثر بخش در فرآیندهای مساله یابی و حل گروهی و خلاقانه مسایل و مشکلات شرکت بمنظور دستیابی بهتر به اهداف سازمانی و تامین هرچه بیشتر رضایت ، سلامت و شادابی کارکنان و خشنودی مشتریان و ذی نفعان در مسیر رشد ، و تعالی پایدار یکپارچه و دانایی محور سازمان و ملی می باشد.
آمار تفکیکی جوانان شرکت نفت و گاز پارس به شرح زیر می باشد:
کل جوانان زیر 35 سال شرکت نفت و گاز پارش 1618 نفر هستند که از این بین 15 نفر دیپلم -95 نفر فوق دیپلم – 1055 نفر لیسانس – و 452 نفر فوق لیسانس هستند.

‌د) ارتباط مستقیم با مسئول کانون تفکر جوانان شرکت:
تلفن مستقیم : 02183763834
پست الکترونیک:
salmanpor@nioc.ir
حدیث

قال امیرالمومنین علیه السلام: "إذَا احتَجتَ إِلَى المَشوَرَةِ فى أَمرٍ قَد طَرَأَ عَلَیكَ، فَاستَبدِهِ بِبِدايَةِ الشُّبّانِ، فَإِنَّهُم أَحَدُّ أَذهانا وَأَسرَعُ حَدسا، ثُمَّ رُدَّهُ بَعدَ ذلِكَ إلى رَىِ الكُهولِ وَالشُیوخِ لِيَستَعقِبوهُ وَيُحسِنُوا، الاِختیارَ لَهُ فَإِنَّ تَجرِبَتَهُم أَکثَرُ"

امام علی (ع) می فرمایند: "هنگامى که در پیش آمدى احتیاج به مشورت داشتى ابتدا به جوانان مراجعه نما زیرا که آنان ذهنى تیزتر و حدسى سریع تر دارند سپس (نتیجه) آن را به نظر بزرگسالان و پیران برسان تا پیگیرى نموده، عاقبت آن را بسنجند و راه بهتر را انتخاب کنند زیرا تجربه آنان بیشتر است."

منبع: شرح نهج البلاغه ابن ابى الحدید ، ج 20، ص 337، ح 866كوچك يا بزرگ كردن بخش :.شهدای صنعت نفت
 
وزیر شهید : محمد جواد تندگویان

سن در هنگام شهادت: حدود 31 سال
محل تولد: محله خانی آباد جنوب تهران
تعداد فرزندان : یک پسر و دو دختر
تاریخ ورود به دانشکده نفت آبادان: مهر 1354
تحصیلات:  کارشناسی ارشد مدیریت
تاریخ تولد: 26 خرداد 1329
تاریخ اسارت: 9 آبان 1359
تاریخ شهادت :
نامعلوم 
محل شهادت : زندانهای حزب بعث عراق