یکشنبه 23 مهر 1391 بانکهای اطلاعاتی و منابع علمی

پایگاه اطلاع رسانی متخصصان جوان صنعت نفت (javanan.mop.ir) با هدف بسترسازی و ترغیب کارمندان جوان و آینده سازان صنعت نفت به ارتقاء علمی و تخصصی خود و بهره مندی ایشان از منابع علمی روز دنیا، اقدام به راه اندازی بانک اطلاعی و منابع علمی الکترونیکی (شامل کتابها، پایان نامه ها، مقالات، پروژه ها و...) نموده است. این بانک اطلاعاتی به صورت دوره ای و مستمر به روزرسانی می شود. اعضای محترم کانون تفکر جوانان می توانند پیشنهادات جدید و پرسش های خود را از طریق پست الکترونیک javanan@mop.ir با ما درمیان بگذارند.معرفی: این پایگاه اطلاعاتی دارای بیش از 5000 مقاله ISI در 90 موضوع علمی دسته بندی شده می باشد که تعداد زیادی از مقالات آن به فارسی نیز ترجمه شده است و به صورت اینترنتی قابل خریداری می باشد.
معرفی: از طریق این پایگاه می توانید کلیه مقالات تمام متن بیش از 100 نشریه علمی تخصصی در رشته های مختلف فنی، علوم اجتماعی و انسانی، علوم پایه و... به زبانهای فارسی و انگلیسی که در دانشگاه تهران منتشر می شود را به صورت رایگان دانلود نمایید.
معرفی: از طریق این سایت می توانید به فهرست مقالات بیش از 20 هزار نشریه معتبر علمی دنیا در رشته های مختلف دسترسی پیدا کنید و مقالات بیش از 5هزار نشریه آن را به صورت رایگان دانلود نمایید. پس از ورود به سایت در قسمت جستجو، بر اساس نام نشریه یا کلیدواژه ها جستجو نمایید و نشریاتی که دارای نشان دسترسی آزاد (OA) هستند را می توانید به صورت رایگان دانلود فرمایید.

معرفی:
از طریق این سایت می توانید به متن کامل بیش از یک میلیون کتاب الکترونیکی در سطح اینترنت دسترسی پیدا کنید. پس از ورود به این سایت ابتدا نوع جستجو بر اساس نام کتاب، نویسنده، موضوع، شماره سریال و... را انتخاب کنید. سپس عنوان مورد نظرتان را جستجو کرده و بر روی کتاب مورد نظرتان کلیک نمایید. پس از معرفی مختصری از کتاب، لینک منبع اصلی متن کامل کتاب قرار دارد.
دانلود رایگان پایان نامه های اروپایی

معرفی: از طریق این سایت میتوانید به اطلاعات تمام متن بیش از 360 هزار پایان نامه از 520 دانشگاه معتبر در 27 کشور اروپایی دسترسی پیدا کنید و به رایگان آنها را دانلود کنید. این بانک اطلاعاتی به صورت مداوم در حال تکمیل می باشد. بعداز جستجو و انتخاب پایان نامه مورد نظر، در قسمت پایین صفحه روی لینک مقابل کلیک نمایید Relation
دانلود رایگان کتابهای الکترونیکی

معرفی: از طریق این سایت می توانید به بیش از 2 میلیون کتاب الکترونیکی دسترسی پیدا نموده و به رایگان آنها را دانلود نمائید. ضمنا این سایت به زبان روسی می باشد و اخیراً جایگزین سایت گیگاپدیا شده است. شما می توانید موضوع مورد نظر و یا عنوان، نام نویسنده و انتشارات کتاب مورد نظرتان را در بخش نوار ابزار مخصوص جستجو نمایید. 

دانلود رایگان مقالات انگلیسی و فارسی

معرفی: از طریق سایت پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی می توانید به متن کامل بیش از 162 هزار مقاله فارسی تمام متن دسترسی داشته باشید و مقالات موردنیازتان را به صورت رایگان دانلود فرمایید. همچنین در این سایت بیش از 257 هزار مقاله انگلیسی برای دانلود قرار داده شده است که از طریق این لینک قابل دسترسی می باشد.
حدیث

قال امیرالمومنین علیه السلام: "إذَا احتَجتَ إِلَى المَشوَرَةِ فى أَمرٍ قَد طَرَأَ عَلَیكَ، فَاستَبدِهِ بِبِدايَةِ الشُّبّانِ، فَإِنَّهُم أَحَدُّ أَذهانا وَأَسرَعُ حَدسا، ثُمَّ رُدَّهُ بَعدَ ذلِكَ إلى رَىِ الكُهولِ وَالشُیوخِ لِيَستَعقِبوهُ وَيُحسِنُوا، الاِختیارَ لَهُ فَإِنَّ تَجرِبَتَهُم أَکثَرُ"

امام علی (ع) می فرمایند: "هنگامى که در پیش آمدى احتیاج به مشورت داشتى ابتدا به جوانان مراجعه نما زیرا که آنان ذهنى تیزتر و حدسى سریع تر دارند سپس (نتیجه) آن را به نظر بزرگسالان و پیران برسان تا پیگیرى نموده، عاقبت آن را بسنجند و راه بهتر را انتخاب کنند زیرا تجربه آنان بیشتر است."

منبع: شرح نهج البلاغه ابن ابى الحدید ، ج 20، ص 337، ح 866كوچك يا بزرگ كردن بخش :.شهدای صنعت نفت
 
وزیر شهید : محمد جواد تندگویان

سن در هنگام شهادت: حدود 31 سال
محل تولد: محله خانی آباد جنوب تهران
تعداد فرزندان : یک پسر و دو دختر
تاریخ ورود به دانشکده نفت آبادان: مهر 1354
تحصیلات:  کارشناسی ارشد مدیریت
تاریخ تولد: 26 خرداد 1329
تاریخ اسارت: 9 آبان 1359
تاریخ شهادت :
نامعلوم 
محل شهادت : زندانهای حزب بعث عراق