وزیر نفت خواستار بررسی علل آتش‌سوزی پالایشگاه تهران شد

وزیر نفت خواستار بررسی دلایل حادثه آتش‌سوزی مخازن پالایشگاه نفت تهران، مستندسازی و جلوگیری از تکرار این قبیل حوادث شد.
news
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، بیژن زنگنه، وزیر نفت، شامگاه جمعه (۱۴ خردادماه) پس از خاموش شدن آتش مخازن پالایشگاه نفت تهران و ازسرگیری تولید در این مجموعه پالایشی در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: «آتش‌سوزی در مخزن ضایعات نفتی ‎پالایشگاه تهران با موفقیت مهار شد و این پالایشگاه به مدار تولید بازگشت.

شغل آتش‌نشانی سراسر از خودگذشتگی، ایثار و فداکاریست از تلاش دست‌اندرکاران این عملیات به‌خصوص آتش‌نشان‌های فداکار تشکر می‌کنم.

جا دارد از نقش مؤثر مدیران شرکت پالایش و پخش و همکاران پالایشگاه تهران‌ که در این حادثه به‌خوبی به انجام ‌وظایف خود پرداختند و نیز از همکاران انتظامی، امنیتی و قضایی که فضای مناسبی را در شرایط آتش‌سوزی برای مسئولان فراهم کردند نیز صمیمانه تشکر کنم.

‏باید در اسرع وقت علل این حادثه بررسی و مستندسازی و از تکرار این قبیل حوادث جلوگیری شود.»

گفتنی است آتش سوزی در مخزن ضایعات پالایشگاه نفت تهران که از حدود ساعت 19 شامگاه چهارشنبه (۱2 خردادماه) شعله‌ور شده بود، با‌ گذشت بیش از 24 ساعت عملیات نفس گیر نیروهای آتش نشان و گروه‌های عملیاتی، به طور کامل خاموش شد.

وزیر نفت در جریان این آتش سوزی و به منظور بررسی ابعاد حادثه در پالایشگاه نفت تهران حضور یافت و در نشست ستاد مدیریت بحران آن شرکت کرد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
    اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی