دستور وزیر نفت برای تعلیق ۴ کارمند متخلف

چهار تن از کارکنان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به دلیل تخلف از بخشنامه مربوط به منع دریافت هدایا و تسهیلات مسافرتی از شرکت غیر متبوع، با دستور وزیر نفت تعلیق شدند.
news

براساس برخی گزارش‌های دریافتی که سازمان حراست صنعت نفت هم آنها را تایید کرده است، تخلف این افراد از بخشنامه مورخ ۱۲/۳/۱۳۹۷ وزیر نفت که براساس آن دریافت هدایا و تسهیلات مسافرتی از غیر شرکت‌ تابعه ممنوع شده بود محرز و از مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران خواسته شد ضمن تعلیق سه ماهه این افراد پرونده آنان نیز به هیئت تخلفات اداری وزارت نفت ارجاع داده شود.

بیژن زنگنه، وزیر نفت دستور داد شرکت خصوصی متخلف نیز براساس بخشنامه یادشده تا اطلاع ثانوی و رسیدگی به موضوع، در فهرست سیاه وزارت نفت قرار گیرد.

در بخشنامه مورخ ۱۲/۳/۱۳۹۷ وزیر خطاب به مدیران عامل شرکت‌های اصلی و تابعه، معاونان وزیر و واحدهای مستقل ستادی آمده بود:

از آن‌جا که بر پایه گزارش‌های واصله، پاره‌ای از همکاران در تماس‌های با اشخاص داخلی و خارجی طرف مذاکره یا قرارداد با شرکت‌های تابعه این وزارتخانه، در مواقعی نسبت به دریافت هدایایی اقدام می‌کنند، با توجه به این‌که این کار در مواردی سبب خدشه به شخصیت همکاران دلسوز و مدیران خدوم صنعت می‌شود، بنابراین با هدف صیانت از مدیران و همکاران و پرهیز از هر شبهه‌ای موارد زیر برای مراعات کامل ابلاغ می‌‌شود. لازم است این بخشنامه به اطلاع همه کارکنان برسد:

اصل بر این گذارده شود که همکاران از دریافت هدیه به هر شکل و عنوان خودداری کنند.

در صورتی که چاره‌ای جز دریافت و یا مبادله هدایا نباشد، تاکید می‌شود که هدیه متعلق به وزارتخانه / شرکت مربوطه بوده و فرد/ مقام دریافت کننده هدیه باید کتبی مراتب را به مقام بالاتر خود اعلام و هدایای مصرفی را در وزارتخانه / شرکت مصرف کند و دیگر هدایا را برای نگهداری در خزانه هدایا به واحد ذیربط تحویل دهد.

دریافت هدایا مانند سکه، کارت اعتباری، رایانه و تلفن همراه، از غیر وزارتخانه / شرکت تابعه، تحت هر عنوان از جمله عیدی و عناوین مشابه به‌ویژه برای همکاران شاغل در دفاتر مدیران ممنوع است.

دریافت و قبول هزینه سفر و اقامت در داخل و خارج از کشور غیر شرکت متبوع جز در موارد و به ترتیبی که به صراحت در فرم ماموریت قید شده و یا قراردادهای امضا شده آمده باشد، ممنوع است.

متخلفان از این بخشنامه علاوه بر این‌که فوری از خدمت معلق شده و به هیئت‌های تخلفات اداری معرفی خواهند شد، از نظر قضایی نیز تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

شرکت‌های طرف قرارداد متخلف نیز در فهرست سیاه وزارتخانه قرار خواهند گرفت.

لازم است متن زیر به همه طرف‌های قراردادی کنونی ابلاغ و از این پس نیز در همه قراردادهای داخلی و خارجی امضا شده به صراحت آورده شود:

دادن هرگونه هدیه به مدیران و کارکنان کارفرما و دیگر شرکت‌های تابعه و واحدهای وزارت نفت به هر نحو و با هر عنوان ممنوع  است و در صورت تخلف از این امر، پیمانکار/ طرف متخلف، علاوه بر تعقیب کیفری در فهرست سیاه وزارت نفت نیز قرار خواهد گرفت.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
    اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی