English site
دوشنبه 29 بهمن 1397   02:14:10
|           RSS

همزمان با دهه مبارک فجر
وزیر نفت به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد

1396/11/21 شنبه

وزیر نفت روز پنجشنبه (۱۹ بهمن‌ماه) همزمان با دهه فجر به نمایندگی از دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد.


بیژن زنگنه با حضور در شورای اداری این استان نسبت به اقدامات صنعت نفت بویژه طرح های عام المنفعه گفت: بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان در این منطقه از سوی وزارت نفت هزینه طرح‌های غیر نفتی شده است و این روند ادامه می‌یابد.

وی افزود: این طرح‌ها در زمینه‌های مختلف ورزشی، فرهنگی و ساخت جاده و راه بوده است. در پروژه‌های گازرسانی روستایی هم اکنون استان‌ کهگیلویه و بویراحمد از میانگین کشوری بالاتر است.

وزیر نفت با تبریک ایام‌الله دهه فجر گفت: پس از پیروزی انقلاب شهدای زیادی دادیم که نماد فداکاری‌های ملت است و خانواده‌های زیادی فداکاری کردند و معتقدیم بدون مردم نمی‌شود کارها را پیش برد.

زنگنه افزود: ما مشکلاتی داریم، اما جریان اقتصادی به سمت خوبی پیش می‌رود. از آنجا که در دولت‌های مختلف بوده‌ام وضع سال ۸۴ را به خوبی می‌دانم و آمار می‌گوید وضع اقتصادی ما در نیمه سال ۸۴ از نظر تولید و بیکاری و جذب سرمایه‌ استثنا بود، اما همان موقع هم عده‌ای می‌گفتند پول نفت کجا رفت و چرا سر سفره مردم نرفت.

وزیر نفت گفت: اکنون بروند همه فیلم‌های آن روز را بگذارند و ببینند چه می‌گفتند، در حالی که اوضاع خوب پیش می‌رفت، وضع رشد اقتصادی خوب  و تورم کنترل شده بود و انسجام مدیریتی داشتیم و سلامت در سیستم وجود داشت، اما اتفاق‌هایی افتاد و شرایط به هم ریخت، من غبطه آن روزها را می‌خورم.

زنگنه با بیان این که کشورداری با شعار و احساسات نمی‌شود، تصریح کرد: اگر با احساسات جلو برویم به فقر مردم منجر می‌شود، برخی اوقات باید کار سخت را برای بقای خوب انجام داد و اکنون با وجود مشکلات موجود و ایراد‌هایی که به دولت می‌گیرند و من هم بسیاری از آن‌ها را وارد می‌دانم، اما مسیری که می‌رویم درست است زیرا تورم کنترل شده است و به دنبال جلب سرمایه‌گذار خارجی هستیم.

وی افزود: اگر تاسیسات ما نوسازی شود، کار انجام می‌شود و سرمایه‌گذاری بالا می‌رود که در این طرح‌ها باید از بخش خصوصی استفاده کرد و بخشی را از خارج بگیریم.

زنگنه گفت: باید با دیگران همکاری و در عین حال ابتکار داخلی داشته باشیم، همچنانکه در گازرسانی روستایی مجلس شورای اسلامی به ما اجازه داد از محل صرفه‌جویی در مصرف فرآورده‌ها (بند «ق» تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۳) با پول آن گازرسانی روستایی شود.

وزیر نفت تصریح کرد: تاکنون با استفاده از بند «ق» در این زمینه ۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه شده و یک ریال آن هم از بودجه عمومی کشور نبوده است، در غیر این صورت این پول تا ۵۰ سال آینده هم در نمی‌آمد.

وی افزود: نمایندگان مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی به دنبال طرح‌ها و پروژه‌های نفتی در این استان هستند و اکنون کار پروژه پتروشیمی گچساران در حال اجراست.

زنگنه تصریح کرد: طرح‌های پلی‌اتیلن دهدشت و گچساران اجرا می‌شود که دارای ارزش افزوده خوبی هستند و زنجیره را تکمیل می‌کنند.

گفتنی است وزیر نفت در ابتدای سفر خود وارد یاسوج شد و پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدا و دیدار با نماینده ولی فقیه در جلسه شورای اداری این شهر نیز حاضر شد. وی همچنین در جریان سفر خود از پتروشیمی دهدشت بازدید کرد.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 2008


کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Best View 1024x768