English site
دوشنبه 29 بهمن 1397   01:14:27
|           RSS

قائم مقام وزیر نفت:
صنعت حفاری از موثرترین صنایع در شکوفایی اقتصاد کشور است

1396/10/3 يكشنبه

قائم مقام وزیر نفت، صنعت حفاری را یکی از مهم‎ترین و موثرترین صنایع در شکوفایی اقتصاد کشور و توسعه ساخت داخل عنوان کرد.


مرضیه شاهدایی امروز (یکشنبه، سوم دی‎ماه) در آیین افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت حفاری، با بیان این مطلب افزود: برگزاری  این نمایشگاه‎ها می تواند سبب حضور بیشتر متخصصان و دست‎درکاران فعال در حوزه ساخت تجهیزات صنعت نفت شود و می تواند به شرکت های حاضر در نمایشگاه نیز از حیث بازاریابی کمک کند.

وی گفت: هم‎اکنون بیش از ۷۰ درصد تجهیزات و سازه‎های صنعت نفت، دستاورد مشاوران، پیمانکاران و سازندگان ایرانی است.

قائم مقام وزیر نفت با اشاره به وجود هسته‎های خودکفایی در شرکت های اصلی وزارت نفت، افزود: ما با تکیه بر توان داخلی شرکت های پیمانکار ایرانی، در مذاکرات خود با شرکت های خارجی خواهان واگذاری حداکثری کار به شرکت‎های داخلی می‎شویم.

شاهدایی اجرای قراردادهای جدید نفتی و توسعه میادین نفت و گاز را با استفاده از سرمایه شرکت های بین المللی از مهمترین اهداف وزارت نفت عنوان کرد و گفت: هدف ما حضور شرکای ایرانی در کنار شرکت های بین المللی است تا از ظرفیت‎ها و تجهیزات ایرانی استفاده بهینه شود.

وی ادامه داد: از دیگر برنامه های ما در وزارت نفت، توسعه ساخت داخل تجهیزات و کالاهای پرمصرف است که در این زمینه می‎توان به طرح بومی سازی ۱۰ گروه خانواده کالاهای صنعت نفت اشاره کرد.

استقرار نظام صدور گواهینامه کیفیت محصولات و خدمات صنعت نفت، کدینگ کالا، سامانه الکترونیکی تامین کالا و پروژه های توانمندسازی ظرفیت های داخلی در قراردادهای نفتی از دیگر مواردی بود که شاهدایی به عنوان فعالیت‎های وزارت نفت در زمینه توسعه بهره‎مندی از ظرفیت‎های ایرانی مورد اشاره قرار داد و توضیحاتی در این باره ارائه کرد.
وی پس از برگزاری آئین افتتاحیه، از غرفه‎های این نمایشگاه بازدید کرد.

پانزدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت حفاری از صبح امروز (سوم دی‎ماه) در محل دائمی نمایشگاه‎های بین‎المللی اهواز آغاز به کار کرده است.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 2232


کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Best View 1024x768