:.
در سال جاري محقق مي‌شود؛ افزايش حقوق بازنشستگان صنعت نفت متناسب با افزايش حقوق شاغلان رييس صندوق‌هاي بازنشستگي، پس‌انداز و رفاه كاركنان صنعت نفت از افزايش حقوق بازنشستگان صنعت نفت متناسب با افزايش حقوق شاغلان در سال جاري خبرداد.

عباس حاجي‌صادق در گفتگو با پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نفت(MOP)، با اشاره به برنامه‌هاي اين موسسه به‌منظور خدمت‌رساني درسال 1390 گفت: در سال جاري افزايش مستمري بازنشستگان متناسب با افزايش حقوق شاغلان و همچنين ميزان بازدهي سرمايه‌گذاري‌ها افزايش خواهد يافت .

وي با اشاره به ديگر برنامه‌هاي اين موسسه براي خدمت‌رساني به كاركنان و بازنشستگان صنعت نفت افزود: افزايش وام مكمل يارانه سفر تا سقف دو برابر و توسعه خدمات در حوزه درمان براساس قراردادهايي كه با مراكز درماني بسته خواهد شد از جمله اين برنامه‌ها است.

حاجي‌صادق در خصوص ميزان وام‌هاي خريد مسكن و تبديل به‌احسن كارمندان شاغل، خاطرنشان كرد: در طول سال 1390 به‌منظور حمايت از كارمندان شاغل، وام‌هاي خريد مسكن و تبديل به احسن نيز افزايش و كارمزد متعلقه به وام‌ خريد نيز كاهش يافته است؛ همچنين وام تعميرات مسكن نيز به مبلغ 30 ميليون ريال افزايش يافته است.

امكان ارتباط با هيات‌رئيسه صندوق‌ها و طرح شكايات و پيشنهادها

وي در زمينه چگونگي ارائه تسهيلات ويژه و رسيدگي به شكايات اعضا اظهار داشت: ايجاد سايتي با نشاني
www.bazneshaste.com با هدف ارتباط با هيات‌رئيسه صندوق‌ها وطرح شكايات و پيشنهادات و نيز برقراري ارتباط از طريق تلفن گويا به شماره تلفن 88925001  ازجمله شرايطي است كه اين موسسه براي برقراري ارتباط با اعضا فراهم كرده است.

رييس صندوق‌هاي بازنشستگي، پس‌انداز و رفاه كاركنان صنعت نفت با بيان اينكه موارد مطرح شده از طريق اين راه‌هاي ارتباطي بلافاصله تفكيك و جهت پاسخگويي به مديران مربوطه منعكس و حداكثر در مدت سه روز پاسخ داده خواهد شد، خاطرنشان كرد: براي رسيدگي هرچه سريع‌تر به مسائل و مشكلات اعضا، كارگروه‌ها و كميته‌هاي مختلفي نيز در سطح صندوق‌ها جهت خدمات‌رساني هرچه بهتر به همكاران تشكيل شده است.

اعلام آخرين وضعيت ساختار سازماني صندوق‌هاي بازنشستگي و شركت‌هاي سرمايه‌گذاري

وي در خصوص آخرين وضعيت ساختار سازماني صندوق‌هاي بازنشستگي و شركت‌هاي سرمايه‌گذاري توضيح داد: براساس آخرين تغييرات، سازمان صندوق‌ها در بخش ستاد داراي سه معاونت امور مالي و پشتيباني، امور بازنشستگي و رفاه امور اقتصادي و برنامه‌ريزي بوده و همچنين داراي سه واحد ستادي روابط عمومي وامور اجتماعي و فرهنگي، امور حقوقي و قراردادها و حراست است.
صندوق بازنشستگي نفت يكي از قديمي‌ترين صندوق‌هاي كشور

حاجي‌صادق با بيان اين كه صندوق بازنشستگي صنعت نفت يكي از قديمي‌ترين صندوق‌هاي كشور است، يادآور شد: اين صندوق در سال 1308 خورشيدي تشكيل شد كه البته اولين مقررات آن در سال 1326 در اختيار كاركنان قرار گرفت و در حال حاضر مجموعا 68 هزار و 694 نفر بازنشسته و بازمانده تحت پوشش صندوق‌هاي مستمري دريافت مي‌كنند.

به گفته وي براساس اطلاعات و آمار موجود طي پنج سال آينده نيز حدود 667 نفر كارمند زن و حدود 12 هزار كارمند مرد به سن عادي بازنشستگي خواهند رسيد كه با توجه به پراكندگي جغرافياي محل سكونت جمعيت مذكور بايد از هم‌اكنون نحوه خدمت‌رساني به آنها در دستور كار قرار گيرد.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشترخانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (mopguest)


Powered By Sigma ITID.